Wokal (emisja głosu)

Programy Popular Music School (PMS)

W Szkole Muzycznej YAMAHA w Zamościu funkcjonują programy nauczania adresowane do młodzieży i dorosłych, opracowane przez wybitnych pedagogów i "czynnych" muzyków z YAMAHA Music Foundation. To Programy PMS (Popular Music School - Szkoła Muzyki Rozrywkowej).

Są one skuteczną i elastyczną koncepcją kształcenia m.in. emisji głosu czyli nauki śpiewu.

Programy PMS, w ramach Szkoły Muzyki Rozrywkowej, dają początkującym muzykom możliwość nauki  śpiewu od podstaw, a muzykom zaawan

sowanym  możliwość podniesienia swoich umiejętności wokalnych. Programy dają Studentom możliwość zdobywania wiedzy i umiejętności muzycznych przez okres 3-5 lat.

Materiały dydaktyczne złożone z podręczników i akompaniamentów (playbacków) opracowanych w standardzie XG (pliki MIDI), oferują bardzo atrakcyjną i motywującą formę lekcji. Alternatywną formą dostępu do akompaniamentów są płyty CD. Obie formy pod okiem doświadczonego nauczyciela pozwalają na głębokie wniknięcie i zrozumienie treści muzycznej przez ucznia. Akompaniamenty kształcą umiejętność gry zespołowej i przyśpieszają proces nauki. Edukacja przez "mini utwory" daje poczucie sukcesu niemal od pierwszej chwili, co jest niezwykle motywujące na kolejnych etapach nauki. Poza tym, to prawdziwa satysfakcja i radość ze śpiewania tak, jakby śpiewało się w prawdziwym zespole. Nauka odbywa się w systemie grupowym oraz indywidualnym.

Uczniowie programów PMS mają dalszą możliwość rozwijania swoich zdolności i umiejętności w zespołach muzycznych lub orkiestrach instrumentalnych.

Dalsze informacje o programie PMS - wokal (emisja głosu).

dzieci  od 6. roku życia, młodzież  i dorośli

lekcje odbywają się indywidualne oraz w grupach (w zależności od programu i poziomu umiejętności);
w przypadku lekcji grupowych, liczba osób: 2-5 osób.

Akompaniamenty  do wszystkich ćwiczeń i utworów są dostępne na CD lub MIDI, co  przyspiesza proces nauki i kształci umiejętność śpiewu zespołowego!
PMS wokal: podręcznik (cz.1), płyta CD (cz.1, 2szt.), dyskietka (1szt.)

co najmniej 2 lata

Szkoła Muzyki Rozrywkowej:

Zalety Programów PMS:
1) Przy każdym ćwiczeniu do dyspozycji są playbacki na płycie CD  oraz na dyskietce - zapobiega to marnowaniu czasu na mozolne  poszukiwania odpowiedniego materiału akompaniującego.
2) Żadnych nudnych ćwiczeń wstępnych dla studentów - od samego  początku mamy do czynienia z atmosferą prawdziwego zespołu muzycznego;  akompaniamenty (playbacki) do utworów od pierwszej lekcji pozwalają  studentom znaleźć się w sytuacji prawdziwego zespołu.
3) Programy obejmują dużą ilość ćwiczeń i akompaniamentów  utrzymanych w różnych stylach muzycznych (m.in. rock, pop, jazz, blues,  latin) oraz w nowoczesnej muzyce.
4) Wszystkie techniki śpiewu, podparte są wiedzą teoretyczną i realizowane na konkretnych przykładach / utworach muzycznych.
5) Stosowanie akompaniamentów opracowanych w standardzie Midi  files, daje możliwość uatrakcyjnienia lekcji (zmiany tempa, tonacji,  wyłączenie niektórych partii instrumentalnych czy poszczególnych głosów  (tracków)), a także rozwija wśród Studentów doskonałe poczucie rytmu.
6) Podręczniki umożliwiają elastyczną pracę, dostosowaną do potrzeb uczestników zajęć.
7) Ćwiczenia z serii "Krok po kroku" oraz Mini-utwory,  mogą być stosowane bardzo elastycznie i wykonywane w różnych  tempach dzięki zastosowaniu plików MIDI, w zależności od potrzeb  studentów.
8) Granie do playbacku na lekcji czy też w domu przynosi efekty, wprawia w rutynę a przede wszystkim dostarcza przyjemności z nauki!
9) Zestawienie nut oraz playbacków gwarantuje zrozumienie całokształtu zależności muzycznych.

(Zajęcia Wokalne Zamość, Wokal Zamość, Nauka śpiewu Zamość, Muzyka Zamość, Zespół Muzyczny Zamość)