Gitara elektryczna

Programy Popular Music School (PMS)

W Szkole Muzycznej YAMAHA w Zamościu funkcjonują programy nauczania adresowane do młodzieży i dorosłych, opracowane przez wybitnych pedagogów i "czynnych" muzyków z YAMAHA Music Foundation. To Programy PMS (Popular Music School - Szkoła Muzyki Rozrywkowej). Są one skuteczną i elastyczną koncepcją kształcenia nauki gry m.in. na gitarze elektrycznej.

Programy PMS, w ramach Szkoły Muzyki Rozrywkowej, dają początkującym muzykom możliwość nauki gry lub śpiewu od podstaw, a muzykom zaawansowanym możliwość podniesienia swoich umiejętności instrumentalnych oraz wokalnych. Programy dają Studentom możliwość zdobywania wiedzy i umiejętności muzycznych przez okres 3-5 lat.

Materiały dydaktyczne złożone z podręczników i akompaniamentów (playbacków) opracowanych w standardzie XG (pliki MIDI), oferują bardzo atrakcyjną i motywującą formę lekcji. Alternatywną formą dostępu do akompaniamentów są płyty CD. Obie formy pod okiem doświadczonego nauczyciela pozwalają na głębokie wniknięcie i zrozumienie treści muzycznej przez ucznia. Akompaniamenty kształcą umiejętność gry zespołowej i przyśpieszają proces nauki. Edukacja przez "mini utwory" daje poczucie sukcesu niemal od pierwszej chwili, co jest niezwykle motywujące na kolejnych etapach nauki. Poza tym, to prawdziwa satysfakcja i radość z grania tak, jakby grało się w prawdziwym zespole. Nauka odbywa się w systemie grupowym oraz indywidualnym.

Uczniowie programów PMS mają dalszą możliwość rozwijania swoich zdolności i umiejętności w zespołach muzycznych lub orkiestrach instrumentalnych.

Dalsze informacje o programie PMS - gitara elektryczna:

młodzież od 12. roku życia i dorośli

lekcje odbywają się indywidualnie oraz w grupach

(w zależności od programu i poziomu umiejętności);
w przypadku lekcji grupowych, liczba osób: 2-4 osób.

Akompaniamenty do wszystkich ćwiczeń i utworów są dostępne na CD lub MIDI, co przyspiesza proces nauki i kształci umiejętność gry zespołowej!
PMS gitara elektryczna: podręcznik (1-2), CD (1-2), dyskietki (1-2, 6x)

PMS gitara elektryczna: zaczynając od podstaw od 3 do 4 lat

Szkoła Muzyki Rozrywkowej:

Zalety Programów PMS:
1) Przy każdym ćwiczeniu do dyspozycji są playbacki na płycie CD oraz na dyskietce - zapobiega to marnowaniu czasu na mozolne poszukiwania odpowiedniego materiału akompaniującego.
2) Żadnych nudnych ćwiczeń wstępnych dla studentów - od samego początku mamy do czynienia z atmosferą prawdziwego zespołu muzycznego; akompaniamenty (playbacki) do utworów od pierwszej lekcji pozwalają studentom znaleźć się w sytuacji prawdziwego zespołu.
3) Programy obejmują dużą ilość ćwiczeń i akompaniamentów utrzymanych w różnych stylach muzycznych (m.in. rock, pop, jazz, blues, latin) oraz w nowoczesnej muzyce.
4) Wszystkie techniki gry, podparte są wiedzą teoretyczną i realizowane na konkretnych przykładach / utworach muzycznych.
5) Stosowanie akompaniamentów opracowanych w standardzie Midi files, daje możliwość uatrakcyjnienia lekcji (zmiany tempa, tonacji, wyłączenie niektórych partii instrumentalnych czy poszczególnych głosów "tracków"), a także rozwija wśród Studentów doskonałe poczucie rytmu.
6) Podręczniki umożliwiają elastyczną pracę, dostosowaną do potrzeb uczestników zajęć.
7) Ćwiczenia z serii "Krok po kroku" oraz Mini-utwory, mogą być stosowane bardzo elastycznie i wykonywane w różnych tempach dzięki zastosowaniu plików MIDI, w zależności od potrzeb studentów.
8) Granie do playbacku na lekcji czy też w domu przynosi efekty, wprawia w rutynę a przede wszystkim dostarcza przyjemności z nauki!
9) Zestawienie nut oraz playbacków gwarantuje zrozumienie całokształtu zależności muzycznych.
10) Perspektywa długiej współpracy dla studentów (od początkujących do zaawansowanych), z możliwością dalszego rozwoju w zespole muzycznym lub orkiestrach instrumentalnych.

(Nauka gry na Gitarze Elektrycznej Zamość)