Keyboard dla młodzieży i dorosłych (Fun Key)

Nowoczesna, grupowa nauka gry na keyboardzie

dla dzieci od 8. roku życia, młodzieży i dorosłych oraz ... dla nauczycieli!!!

Program odkrywa olbrzymie możliwości techniczno-muzyczne, jakie tkwią w keyboardzie. "Fun Key" umożliwia odpowiednie wykształcenie zarówno instrumentalistów solowych, jak i muzyków zespołowych. W niewielkich grupach uczestnicy zajęć pracują nad bogatym repertuarem, zróżnicowanym stylistycznie. Oprócz nauki gry i wykształcenia słuchu muzycznego, rozwijane są twórcze umiejętności, takie jak: harmonizowanie, aranżowanie utworów oraz improwizacja.

Jednym z ważniejszych atutów nauki gry na keyboardzie w szkole YAMAHA jest to, że nie traktujemy tego instrumentu jako "samograja".

To kurs nauki gry na instrumentach klawiszowych, który od samego początku obejmuje grę na 2 ręce (w kluczu wiolinowym i basowym) i daje umiejętności gry nie tylko na keyboardzie ale również na pianinie czy fortepianie.

dzieci w wieku szkolnym od 8. roku życia, młodzież i dorośli

od 4 do 8 uczniów

raz w tygodniu, po 55 minut , przez okres 7 - 8 lat nauki

Cele zajęć:

opanowanie utworów solowych w różnych stylach muzycznych
granie w zespole (ensemble) => duety, tercety, kwartety, etc.
poznanie różnych styli muzycznych (stylistyczna różnorodność)
czytanie i granie z nut (zarówno w wersji klasycznej, jak i rozrywkowej)
doskonalenie techniki grania na keyboardzie, poprzez stopniowanie trudności w utworach repertuarowych i koncertowych
tworzenie i granie akompaniamentów do różnych piosenek
praca nad LINIĄ MELODYCZNĄ, HARMONIĄ, RYTMEM, GRĄ ZESPOŁOWĄ, KSZTAŁCENIEM SŁUCHU oraz KREATYWNOŚCIĄ

6 podręczników (1-6) z towarzyszącymi płytami CD (część 1-4),
dyskietki z plikami Midi (części 1-6)

motywacja, keyboardowe ćwiczenia techniczne, kontrola celów nauczania, jogging, nowe cele nauczania, quizy / kształcenie słuchu / teoria, zabawy instrumentalne, granie zespołowe, improwizowanie / harmonia, podsumowanie / praca domowa

Uczniowie są przygotowywani do udziału w licznych koncertach, festiwalach, konkursach oraz imprezach kulturalnych. Szkoła organizuje również wybitnym artystom autorskie Recitale Uczniów.

Proces nauczania gry na keyboardzie wspomagamy systemami i narzędziami motywacyjnymi, zachęcającymi do systematycznej nauki gry na instrumencie.

Uczniowie programu Keyboard dla dzieci (FKK) mogą być członkami:
szkolnych zespołów muzycznych
szkolnej orkiestry keyboardowej
Uczestniczą w tych zajęciach na preferencyjnych warunkach.

Jako Szkoła pomagamy Uczniom w zakupie instrumentów u Naszych Partnerów po preferencyjnych warunkach handlowych.

Oferta dla nauczycieli:

Zapraszamy nauczycieli nauczania początkowego oraz prowadzących programy muzyczno - artystyczne do podnoszenia swoich kwalifikacji związanych z techniką gry na instrumencie klawiszowym, jak i obsługą instrumentów elektronicznych.

Zachęcamy także do zgłębiania z naszą pomocą podstaw aranżacji i kompozycji

Badania i naukowcy dowodzą że:

1) nauka gry na instrumencie rozwija czynność mózgu; uczy mózg nowych wzorców i pobudza szerokie obszary kory mózgowej;
2) muzyka poprawia myślenie, rozumowanie i kreatywność;
3) dzieci w wieku przedszkolnym, które uczą się gry na instrumencie, wykazują spektakularną poprawę wyników zadań odwołujących się do wyobraźni przestrzennej;
4) nauka gry na instrumencie w dowolnym wieku rozwija i aktywizuje neurony płata skroniowego (skuteczna aktywizacja płatów skroniowych zwiększa ogólną poprawę ich funkcji);
5) uczniowie gimnazjum i liceum grający na instrumentach osiągają znacznie lepsze wyniki testów standardowych niż ich rówieśnicy, którzy nie grali w zespołach muzycznych;
6) osoby muzykujące są zdrowsze emocjonalnie niż ich niemuzykalni rówieśnicy;