Keyboard dla dzieci (Fun Key Kids)

Radosne granie na keyboardzie dla dzieci od 6. roku życia

Rozpoczęcie nauki gry na keyboardzie w Szkole Muzycznej YAMAHA to wejście dziecka w świat muzyki oraz w świat nauki gry na instrumencie. Raz w tygodniu najmłodsi artyści spotykają się w swojej grupie i uczą się grać melodie, piosenki lub przeboje, które znają już ze słyszenia. Każdy uczeń ma szansę odkryć swoje muzyczne zdolności i doskonalić je wraz z innymi. Proces nauczania wspomagają wykwalifikowani pedagodzy, przygotowani do pracy z dziećmi, którzy towarzyszą, pomagają i udzielają wskazówek najmłodszym instrumentalistom. Sam instrument - keyboard - kryje w sobie tyle możliwości, że staje się świetnym partnerem do nauki.

Jednym z ważniejszych atutów nauki gry na keyboardzie w szkole YAMAHA  jest to, że nie traktujemy tego instrumentu jako "samograja".

To kurs nauki gry na instrumentach klawiszowych, który od samego początku obejmuje grę na 2 ręce (w kluczu wiolinowym i basowym) i daje umiejętności gry nie tylko na keyboardzie ale również na pianinie czy fortepianie.

dzieci w wieku wczesnoszkolnym od 6 lat

od 4 do 8 uczniów

raz w tygodniu, po 55 minut przez ok. 2,5 - 3 lat nauki
po zakończeniu kursu istnieje możliwość kontynuacji na kursie dla młodzieży FK

Cele zajęć:

opanowanie materiału w różnych stylach muzycznych
poznanie różnych styli muzycznych
czytanie nut
granie z nut (zarówno w wersji klasycznej - fortepian, jak i rozrywkowej)
rozwój zdolności wykonawczych i twórczych, jak:
=> harmonizowanie, aranżacja, improwizacja
praca nad LINIĄ MELODYCZNĄ, HARMONIĄ, RYTMEM, GRĄ ZESPOŁOWĄ, KSZTAŁCENIEM SŁUCHU oraz KREATYWNOŚCIĄ

2 podręczniki (A, B) z towarzyszącymi płytami CD (część 1-2),
dyskietki z plikami Midi

motywacja, keyboardowe  ćwiczenia techniczne, kontrola celów nauczania, jogging, nowe cele  nauczania, quizy / kształcenie słuchu / teoria, zabawy instrumentalne,  granie zespołowe, improwizowanie / harmonia, podsumowanie / praca domowa

Uczniowie  są przygotowywani do udziału w licznych koncertach, festiwalach,  konkursach oraz imprezach kulturalnych. Szkoła organizuje również  wybitnym artystom autorskie Recitale Uczniów.  Proces nauczania gry na keyboardzie wspomagamy systemami i narzędziami  motywacyjnymi, zachęcającymi do systematycznej nauki gry na  instrumencie.  Uczniowie programu Keyboard dla dzieci (FKK) mogą być członkami: szkolnych zespołów muzycznych szkolnej orkiestry keyboardowej Uczestniczą w tych  zajęciach na preferencyjnych warunkach.  Jako Szkoła pomagamy Uczniom w zakupie instrumentów u Naszych Partnerów po preferencyjnych warunkach handlowych .

Badania i naukowcy dowodzą że:

1) nauka gry na instrumencie rozwija czynność mózgu; uczy mózg nowych wzorców i pobudza szerokie obszary kory mózgowej;
2) muzyka poprawia myślenie, rozumowanie i kreatywność;
3) dzieci w wieku przedszkolnym, które uczą się gry na instrumencie,  wykazują spektakularną poprawę wyników zadań odwołujących się do  wyobraźni przestrzennej;
4) nauka gry na instrumencie w dowolnym wieku rozwija i aktywizuje  neurony płata skroniowego (skuteczna aktywizacja płatów skroniowych  zwiększa ogólną poprawę ich funkcji);
5) uczniowie gimnazjum i liceum grający na instrumentach osiągają  znacznie lepsze wyniki testów standardowych niż ich rówieśnicy, którzy  nie grali w zespołach muzycznych;
6) osoby muzykujące są zdrowsze emocjonalnie niż ich niemuzykalni rówieśnicy;

(Nauka gry na keyboardzie, Koncerty klasowe Zamość, Koncerty dla Dzieci Zamość, Małe Dzieci Zamość)