Gitara klasyczna

"Zabawa na sześciu strunach" - nowoczesny program grupowej nauki gry na gitarze klasycznej dla dzieci od 8. roku życia, młodzieży i dorosłych oraz ... nauczycieli!!!

Ludwig van Beethoven po usłyszeniu wybitnego wirtuoza gitary - Mauro Giulianiego, powiedział: "Gitara sama dla siebie jest miniaturową orkiestrą". Ci wszyscy, którzy podzielają zdanie Beethovena dostrzegając jednocześnie w gitarze jej szerokie możliwości, piękno kształtu, wygodę przy graniu, łatwość przenoszenia oraz to, że nadaje się do gry solowej, kameralnej oraz do akompaniamentu mogą skorzystać z oferty Naszej Szkoły - nauki gry na gitarze klasycznej.

Czar i urok tego instrumentu, atrakcyjny program nauczania i profesjonalna kadra sprawią wiele radości z gry na tym instrumencie. Nauka gry solowej, zespołowej, akompaniamentu, improwizacji opiera się na repertuarze zaczerpniętym z muzyki klasycznej, popularnej i jazzowej. Dzięki nauce w Szkole YAMAHA będziecie potrafili wykorzystać gitarę zarówno w repertuarze klasycznym jak i rozrywkowym lub po prostu "przy ognisku".

dzieci w wieku szkolnym od 8. roku życia, młodzież i dorośli

od 4 do 6 uczniów

raz w tygodniu, po 55 minut, przez ok. 4 lata

Cele zajęć:

solowe i zespołowe (ensemble) opanowanie szerokiej palety utworów różnorodnych stylistycznie,
kształcenie techniki gry na gitarze, poprzez stopniowanie trudności w utworach repertuarowych oraz poprzez specjalne ćwiczenia - "jogging strunowy",
urozmaicanie przebiegu lekcji, technikami integrującymi elementy kształcenia słuchu, improwizacji oraz grania akompaniamentów do różnych piosenek,
praca nad LINIĄ MELODYCZNĄ, HARMONIĄ, RYTMEM, GRĄ ZESPOŁOWĄ, KSZTAŁCENIEM SŁUCHU oraz KREATYWNOŚCIĄ.

podręczniki "Zabawa na sześciu strunach" - części 1-4,
płyty CD (cz. 1 -4) z akompaniamentami do ćwiczeń utworów.

motywacja, gitarowe ćwiczenia techniczne, kontrola celów nauczania, jogging strunowy, nowe cele nauczania, quizy / kształcenie słuchu / teoria, zabawy instrumentalne, granie zespołowe, improwizowanie / harmonia, podsumowanie / praca domowa

Uczniowie są przygotowywani do udziału w licznych koncertach, festiwalach, konkursach oraz imprezach kulturalnych. Szkoła organizuje również wybitnym artystom autorskie Recitale Uczniów.

Uczniowie i Studenci programu gitarowego mogą być członkami:

• Szkolnych zespołów muzycznych

• Szkolnej orkiestry gitarowej Uczestniczą w tych zajęciach na preferencyjnych warunkach.

Jako Szkoła pomagamy Uczniom w zakupie instrumentów u Naszych Partnerów po preferencyjnych warunkach handlowych.

Oferta dla nauczycieli:

Zapraszamy nauczycieli nauczania początkowego oraz prowadzących programy muzyczno - artystyczne do podnoszenia swoich kwalifikacji związanych z techniką gry na gitarze.

Badania i naukowcy dowodzą że:

1) nauka gry na instrumencie rozwija czynność mózgu; uczy mózg nowych wzorców i pobudza szerokie obszary kory mózgowej;
2) muzyka poprawia myślenie, rozumowanie i kreatywność;
3) dzieci w wieku przedszkolnym, które uczą się gry na instrumencie, wykazują spektakularną poprawę wyników zadań odwołujących się do wyobraźni przestrzennej;
4) nauka gry na instrumencie w dowolnym wieku rozwija i aktywizuje neurony płata skroniowego (skuteczna aktywizacja płatów skroniowych zwiększa ogólną poprawę ich funkcji);
5) uczniowie gimnazjum i liceum grający na instrumentach osiągają znacznie lepsze wyniki testów standardowych niż ich rówieśnicy, którzy nie grali w zespołach muzycznych;
6) osoby muzykujące są zdrowsze emocjonalnie niż ich niemuzykalni rówieśnicy;

(Nauka gry Zamość, Nauka gry na Gitarze Klasycznej Zamość, Koncerty Uczniów Zamość, Eventy Zamość)